Przyjecie koktajlowe – co włożyć na siebie?

Opcje w szafie na sylwester
1 grudnia 2017
Elegancko i z klasą – wystrój na wesele
1 grudnia 2017

Przyjecie koktajlowe – co włożyć na siebie?

Przyjęcia bywają nużące i w pewnym momencie zaczynają się chyba każdemu dłużyć. Na szczęście mamy nie tylko bale, zabawy weselne i sylwestrowe imprezy, gdyż do tego grona zaliczają się również tzw. cocktail party. Przyjęcia koktajlowe, gdyż to o nich tu mowa, rządzą się zupełnie innymi regułami, więc także i dopasowane do nich sukienki muszą być odpowiednio zaprojektowane – jak? To bardzo proste!

Przyjęcia koktajlowe wymagają tzw. sukienek koktajlowych. Ma to przede wszystkim swoje uzasadnienie praktyczne, gdyż pomimo iż trwają one ok. 2-3 godzin są one w całości zaplanowane na spędzenie ich na stojąco. Drobne przekąski na tacach kelnerów, wysokie stoliki, przy których może jednocześnie dysputować na różne tematy maksymalnie kilka osób, no i oczywiście luźniejszy charakter i atmosfera sprzyjają specyficznemu rodzajowi sukienek – ich historia sięga roku 1948 i projektu Christiana Diora.

Sukienka koktajlowa to więc taka, która:
– sięga kobiecie maksymalnie do połowy łydki,
– posiada minimalną długość do kolan,
– podkreśla kobiecą talię oraz nadaje kształtu damskim biodrom,
– odkrywa ramiona, jest prosta i wygodna,
– wykonana została z dobrej jakości materiału (komfort i elegancja przede wszystkim).
Posiada ona również dwa różne kroje do wyboru: dla szczupłych pań typ bombki, a dla kształtnych niewiast mała czarna (wariacja na temat projektu Diora, zaproponowana po raz pierwszy przez Coco Chanel).